• Hallvë me djathë

Hallvë me djathë

60 min 5 servime

Përbërësit:

  • 300 gram djathë pa kripë
  • 150 gram gjalpë
  • 400 gram sheqer pluhur
  • 1 verdhë veze
  • 250 gram miell
  • 75 gram bollgur

Për shërbim:

  • 500 gram akullore

Përgatitja:

Grini djathin e freskët dhe pa kripë në një tigan të thellë. Shtoni gjalpin dhe të verdhën e vezës dhe përzieni.

Gatuani në nxehtësi të ulët, duke nxitur midis tyre, derisa djathi të shkrihet.

Kur djathi shkrihet plotësisht, përkatësisht; Shtoni sheqerin, miellin dhe bollgurin dhe përzieni me një lugë druri për të vazhduar gatimin.

Hidhne përzierjen e hallvës, e cila fillon të ziehet, në një fletë pjekje katrore të qëndrueshme ndaj nxehtësisë. Fiksojeni atë me një shpatull dhe e pjekim në furrë të parangrohur 200 gradë derisa të kthehet në ngjyrë.

Pasi të keni prerë në feta, ndajeni me të dashurit tuaj duke shtuar akullore të ngrohtë apo të ftohtë.

Receta të ngjajshme...