• Akullore me manaferra pa sheqer

Akullore me manaferra pa sheqer

10 min 6 servime

Përbërësit:

  • 150 gram djath mascarpone
  • 2 gota manaferra të ngrira
  • 1 gotë kos të lehtë
  • 1⁄2 filxhan mjaltë
  • 1 lugë gjelle lëng limoni

Përgatitja:

Pasi të ndani 5-6 manaferra, përzieni mbetjet me mjaltin dhe lëngun e limonit.

Shtoni mascarpone dhe kos dhe përzieni mirë.

Pritini manaferrat që keni ndarë në copa të vogla me thikë ose dorë dhe shtoni në përzierje.

Përhapeni përzierjen në një enë, vendoseni në frigorifer dhe lëreni të paktën 3 orë.

Dekorojeni dhe konsumojeni sipas dëshires.

Receta të ngjajshme...