• Cupcake me çokollatë

Cupcake me çokollatë

Perbersit:

3 vezë
1,5 gota sheqer
1 gotë jogurt
1 gotë vaj vegjetal
2 gota miell
3 luge kakao
2 vanilje
1 Pluhur pjekje
çokollatë copëza
lajthia.

Pergatitja:

Vezët dhe sheqerin e derdhni në një enë dhe e përzieni, jogurtin, vajin, kakaon ia shtoni dhe e vazhdoni përzierjën.

Së fundmi ia shtoni miellin, pluhur pjekjën, vaniljën dhe lëvorën e portokallit, e përzieni glazurën rreth 5-7 minuta.

Gjysmën e glazurës e derdhni nëpër kallëpa ( gota letre) përmbi ia hedhni lajthitë dhe çokollatat e copëtar.

Cupcake i vëmë në furrë për pjekje në temperaturë 180 gradë celsius për 20-25 minuta.

Ju bëftë mirë!

Receta të ngjajshme...

1 Response

  1. eebest8 says:

    “Hello. Very nice site!! Man.. Excellent.. Amazing.. I’ll bookmark your site and take the feeds also…I am satisfied to locate numerous useful info right here within the article. Thanks for sharing…”

Leave a Reply