• Ëmbëlsirë me Mjedra

Ëmbëlsirë me Mjedra

Përbërësit:
200gr pishkote, lëng portokalli i freskët, pak ujë, pak rum (opsionale).

Kremi:
600ml qumësht, 150gr sheqer, 2 pako pudingë vanilje, 2 sheqer vanilje, maje gishtash kripë, 200gr margarinë, 3 qese Krem pana.

Pjesa me fruta:
700gr mjedra, 2 sheqer vanilje, 6 fletë zhelatine, sheqer sipas nevojës.

Përgatitja:
Perzijem ujin, lengun e portokallit dhe ne te kalojme pishkotat (biskota me te cilat behet tiramisuja, jane te shkrifta dhe te gjata).

Me pishkota mbulojme fundin e kallepit ne te cilin do te qesim embelsiren.

Perziejme pluhurin e pudinges se vaniljes me sheqerin, sheqer vaniljen dhe pak qumesht te ftohet, kurse pjesen tjeter te qumeshtit e veme te vloje.

Pastaj ziejme kremin e pudinges dduke perzier derisa te trashet dhe largojme nga zjarri dhe leme e ftohet teresisht.

Me pas shtojme margarinen e tundur te cilene kemi mbajtur ne temp. ambienti dhe perzijme derisa kremi te merr nje perberje homogjene.

Kremin e qesim mbi pishkotat e radhitura dhe me pas qesim krem panen e tundur dhe rrafsshojme mire.

Frutat e perzgjedhura e qesim ne blender dhe perziejme mire.

Masene qullet e qesim ne ndonje ene dhe shtojme sheqerin e vaniljes dhe sheqer sipas deshires sa e duam te embel ose varesisht se cilat fruta kemi zjgedhur dhe ziejme perderisa te shkrihet sheqeri.

Zhelatinen e leme per 10 minuta ne pak uje te ftohet, me pas e ngrohim me pa ate uje derisa te shkrihet zhelatina (kurrsesi te mos vloje), dhe zhelatinen e shkrire e shtojme tek kremi me frutat e ziera. Masen em frutat e qesim persiper shtrese me krem pana dhe rrafshojme mire.

Embelsiren e leme te ftohet mire dhe servojme.

Receta të ngjajshme...

Leave a Reply