• Ëmbëlsirë me portokall

Ëmbëlsirë me portokall

Perbersit:

3 vezë
100 gr sheqer
120 gr miell
1 sheqer vanilje
1/2 pluhur pjekurinash
200 gr cokollatë gatimi
100 ml pana ëmbëlsirash
100 ml vaj
2 portokaj.

Pergatitja:

Vezët i rrahim me sheqer derisa të shkrihet ky i fundit. Pastaj shtojmë vajin dhe miellin e përzier me pluhur pjekurinash.

Cokollatën e shkrijmë në panan për ëmbëlsira dhe të dyja bashkë i shtojmë në masën me miell.

Portokajt i qërojmë dhe ua largojmë farat e lëvoret e tepërta përbrenda, pastaj i copëtojmë në kube të vogla dhe ia shtojmë masës së ëmbëlsirës.

Pasi të jetë përzier mirë, masa hidhet në tavën e lyer me yndyrë.

Piqet për 30 minuta në furrën e parangrohur në 180 gradë.

Sipas dëshirës shërbehet me reçel portokalli ose akullore vanilje.

Ju befte mir!

Receta të ngjajshme...

1 Response

  1. After research a couple of of the weblog posts in your website now, and I truly like your means of blogging. I bookmarked it to my bookmark website checklist and might be checking back soon. Pls take a look at my website online as nicely and let me know what you think.

Leave a Reply