• Ëmbëlsirë për 20 minuta

Ëmbëlsirë për 20 minuta

20 min 4 servime

Përbërësit:

Për Pudingun e Bardhë:

 • 3 gota qumësht
 • 1/2 filxhan sheqer pluhur
 • 2 lugë miell
 • 1.5 lugë niseshte (niseshte misri ose gruri)
 • 1 pako vanilje

Për Pudingun  e kakaos:

 • 3 gota qumësht
 • 1.5 lugë niseshte (niseshte misri ose gruri)
 • 2 lugë miell
 • 3 lugë kakao
 • 1/2 filxhan sheqer pluhur

Për sipër:

 • 1 gotë kokos
 • 2 lugë krem ​​çokollate
 • 4 gjethe të freskëta nenexhiku

Përgatitja:

Gatuajini të dy pudingat e bardhë dhe atë të kakaos në dy tenxhere, derisa të kenë një qëndrueshmëri të trashë.

merrni enët për shërbim

Shtoni në enë  një lugë puding kakao dy lugë pudding të bardhë. deri sa të mbushet gota.

Lëreni së pari kremin e përgatitur në temperaturën e dhomës. Më pas vendoseni në frigorifer për 2 orë.

Hiqni ëmbëlsirat e ftohura nga gota  dhe vendosini kokos.

Pasi të keni shtuar 1 lugë çaji krem ​​çokollate mbi to, shërbejeni ëmbëlsirën tuaj me xhethen  e nenexhikut të freskët. Ju bëftë mirë!

Receta të ngjajshme...