• Fërgesë e Tiranës

Fërgesë e Tiranës

Perbersit:

  • 3-4 qepë
  • 2 domate
  • 5 speca
  • 3 vezë
  • 200gr djathë i bardhë
  • vaj ulliri
  • kripë
  • piper i zi.

Pergatitja:

Pasi i kemi lare te gjithe perbersit i grijme holle me rradhe, qepet, specat, domatet.

Hedhim ne tigan qepet me vaj , shtojme specat dhe i skuqim bashke per pak minuta. Shtojme djathin te grire ne copa te vogla dhe me pas shtojme domatet e grira.

Pasi te jene skuqur mjaftueshem shtojme vezet e rrahura.

Vazhdojme duke i perzier per rreth 4 minuta ne zjarr dhe tashme fergesa juaj eshte gati.

Ju befte mir!

Receta të ngjajshme...

1 Response

  1. Very informative article.Thanks Again. Really Great.

Leave a Reply