• Gjellë me Pule dhe Patate

Gjellë me Pule dhe Patate

Përbërësit:
Pjese nga pula (jo mish i bardhe), 4-5 patate, 1 qepë, 2-3 thelbinjë hudhër, 4-5 luge ajvar (salce specash), piper i kuq, piper i zi, kripë, vegete.

Përgatitja:
Ne nje ene te thelle qesim qepen e grir ne 100 ml vaj dhe fergojme derisa te zbutet qepa.

Shtojme pjeset e mishit te pules, fergojme pak, shtojme thlepinjet e hudhres te grire.

Shtojme ajvarin, melmesat, dhe mbulojme me uje derisa te mbulohet mishi.

Ziejme per 30 minuta ne zjarre te ngadalshem.

Pastaj shtojme patatet e qeruara dhe grira ne pjese me te medha, ziejme edhe per 30 minuta.Nese zihet ne temp te ulet edhe lengu i gjelles do te jete me i trashe mu ashtu sic e dua une.

Receta të ngjajshme...

2 Responses

  1. Clay Orefice says:

    Great wordpress blog here.. It’s hard to find quality writing like yours these days. I really appreciate people like you! take care

  2. I’ve been absent for a while, but now I remember why I used to love this blog. Thank you, I’ll try and check back more frequently. How frequently you update your web site?

Leave a Reply