• Gurabia me kakao

Gurabia me kakao

23 min 13 servime

Përbërësit:

  • 2 vezë
  • 1 gotë çaji sheqer pluhur
  • 1 gotë vaji
  • 4 lugë  kakao
  • 1 pako vanilje
  • 1 pako pluhur pjekje
  • Sheqer pluhur për dekorim

Përgatitja:

Rrihni vezët dhe sheqerin në një enë të mesëm me mikser . Kur sheqeri  të shkrihet dhe ngjyra e përzierjes bëhet e bardhë, shtoni vaj dhe rrihni pak më shumë.

Shtoni kakaon, vaniljen, pluhurin për pjekje dhe miellin në përzierje dhe përzieni  një shpatull, përzieni derisa përbërësit të kombinohen.

Prisni brumin që vjen në konsistencën e dëshiruar, mbuloni me letër plastmasi dhe lëreni të pushojë në frigorifer për të paktën 2 orë.

Nxjerrni brumin nga frigoriferi dhe beni topa me madhësi arre.

Mbuloni biskotat që formoni me sheqer pluhur.

Vendosini gurabijat   të mbuluara me sheqer pluhur në tabaka mbi të cilën shtroni letër të lyer me vaj. Piqeni në furrën e parangrohur 180 gradë në mënyrë të kontrolluar për rreth 8-10 minuta.

Lëreni të pushoj për 15-20 minuta në temperaturën e dhomës pasi të keni hequr nga furra.

 

Receta të ngjajshme...