• Gurabia me kakao

Gurabia me kakao

50 min 20 servime

Përbërësit:

  • 125 gram gjalpë
  • 1⁄2 gotë çaji vajë ulliri
  • 3⁄4 filxhan sheqer pluhur
  • 4 lugë kakao
  • 3 gota miell
  • 1 vezë
  • 1 pako pluhur për pjekje

Për sipër:

  • 1 e bardhë veze
  • 1 filxhan lajthi të grira

Përgatitja:

Vendosni gjalpin që keni mbajtur në temperaturën e dhomës në tasin e përzierjes. Shtoni vajin e ullirit.

Llokoçiseni përzierjen me sheqerin dhe vezët derisa të shndërrohet në krem.

Miellin, kakaon dhe pluhurin për pjekje përzieni në një enë të veçantë, më pas shtoni në përzierjen e gjalpit.

Zijeni të gjithë përbërësit derisa të grumbullohet brumi. Ju duhet të merrni një brumë të butë dhe lehtësisht të formuar.

Pritini copa me madhësi arre nga brumi që keni përgatitur dhe rrokullisni në pëllëmbën tuaj dhe formojeni.

Rrihni të bardhat e vezëve në një enë të vogël. Vendoseni lajthinë e grirë në një pjatë të veçantë.

Pasi të keni zhytur biskotat që i keni lyer me të bardhat e vezëve në lajthi të grira imët, vendosini në tavën e pjekjes, të cilat i mbuloni me letër.

Piqni në një furrë të parangrohur 180 gradë për 15-20 minuta, pastaj hiqni biskotat me të çara mbi to. Shërbejeni të ngrohtë ose të nxehtë.

Receta të ngjajshme...