• Gurabija me Çokollatë

Gurabija me Çokollatë

Përbërësit:
2 vezë,
1 pako sheqer vanilje,
125 gr. gjalpë,
1 pecivë (pluhur për pjekurina),
1 gotë e gjysëm e ujit sheqer pluhur,
100 gr. çokollatë të grimcuar,
Miell deri sa bëhet një brum i butë.

Përgatitja:
Të gjithë përbërësit i bëjmë bashkë përveç çokollatës.Kur masa fillon që të trashet shtojmë çokollatën e grimcuar dhe bëjmë një brum të butë. Pastaj fillojm i bëjmë toptha toptha në madhësi të një arre ose formën e bëni sipas dëshirës ju,i vendosim në tepsi të lyer me vaj dhe i pjekim në temperaturë 180 gradë celsius për 15-20 minuta.

Receta të ngjajshme...

2 Responses

  1. I’m still learning from you, but I’m improving myself. I definitely enjoy reading all that is written on your website.Keep the aarticles coming. I enjoyed it!

  2. “F*ckin’ remarkable things here. I’m very glad to see your post. Thanks so much and i am taking a look ahead to touch you. Will you please drop me a mail?”

Leave a Reply