• Hallve e ngrohtë në furrë

Hallve e ngrohtë në furrë

Perbersit:

250 gr hallve me tahin
4/5 pika lëng limoni
5/6 lugë qumësht.

Pergatitja:

Hallvën e shtypëni, pas shtypjës ia derdhni qumështin dhe lëngun e limonit.

Glazurën e përziejmë pas përzierjës e vendosim në një tavë.

Tavën e vëmë në furrë për pjekje në temperaturë 200 gradë celsius rreth 10 minuta.

Pas 10 minuta pjekje e preni në copa të vogla dhe e shërbeni të ngrohtë.

Ju bëftë mirë!

Receta të ngjajshme...

Leave a Reply