• Hallvë me qumësht

Hallvë me qumësht

20 min 10 servime

Përbërësit:

  • 2 gota bollgur
  • 125 gram gjalpë
  • 1/2 gotë çaji me të bluara
  • 1.5 gota sheqer pluhur
  • 3 gota qumësht
  • 2 lugë fëstëk pluhur

Përgatitja:

Merrni qumështin dhe sheqerin në një tigan, ndizni zjarrin dhe përzieni derisa sheqeri të shkrihet plotësisht. Pasi sheqeri të jetë shkrirë plotësisht, mund të mbuloni sherbetin

Merrni gjalpin në një tigan shtoni fëstëkun posa të shkrihet gjalpi.

Shtoni arrat e grira, pastaj shtoni bollgurin dhe skuqini ato me një lugë druri, duke i trazuar vazhdimisht.

Vazhdoni pjekjen derisa ngjyra e bollgurit të bëhet karamel.

Shtoni menjëherë qumështin e sheqerit të nxehtë. Në këtë fazë, shtoni qumështin ngadalë, pasi mund të spërkat.

Tërhiqeni qumështin e plotë të bollgur dhe përzieni derisa të marrë një konsistencë të ngjitur me paste.

Mbuloni pjesën e poshtme dhe formojeni atë sipas dëshirës pasi të ftohet dhe vendoseni në një pjatë shërbyese.

zbukuroni me fëstek.

Receta të ngjajshme...