• Kek me kanellë

Kek me kanellë

Perbersit:

 • 2 vezë
 • 1,5 gota sheqer
 • 1 gotë qumësht
 • gjysme gote vaj vegjetal
 • 1 karrotë
 • 1 molle
 • 1 lëvore limon
 • 1 lëvore portokall
 • 1 lugë të çajit kanellë
 • pak rrush i thatë
 • pak arra
 • 1 vanilje
 • 2 pluhur për pjekje
 • 2 gota miell.

Pergatitja:
Vezët, sheqerin, lëvorën e limonit, lëvorën e portokallit, vaniljën të gjitha i derdhim në një enë dhe i përziejmë derisa të shkumojmë.

Pastaj ia shtojmë përbërësit e lëngshëm, dhe në fund miellin.

Glazurën e përziejmë mirë, pastaj e derdhim tek ena e pjekjës dhe e vëmë në furrë për pjekje në temperaturë 180 gradë celsius për 20 minuta.

Ju bëftë mirë!

Receta të ngjajshme...

3 Responses

 1. Good info. Lucky me I reach on your website by accident, I bookmarked it.

 2. eebest8 back says:

  “Very good blog post.Really thank you! Awesome.”

 3. eebest8 best says:

  “I appreciate you sharing this post.Thanks Again. Really Cool.”

Leave a Reply