• Kek me portokall

Kek me portokall

55 min 10 servime

Përbërësit:

  • 3 copë vezë
  • 1 filxhan sheqer i pluhur
  • 1 filxhan vaj
  • 1/4 filxhan lëng limoni
  • 1 filxhan qumësht
  • 1/2 filxhan lëng portokalli
  • 1  lëvore portokalli
  • 2 pako vanilje
  • 1 gotë çaji lulekuqe
  • 3.5 gota miell

Përgatitja:

Thyejeni vezët në një enë. Pastaj shtoni sheqer pluhur dhe rrihni mirë.

Shtoni vaj, qumësht, vanillë, lëng limoni, lëvoren e portokallit dhe lëngun e portokallit dhe përzieni mirë.

Pastaj vazhdoni të lëvizni duke shtuar 1 gotë çaji lulekuqe

Pastaj shtoni miell dhe pluhurin për pjekje pak nga pak duke shtuar në masë.

Transferoni masën e përftuar në tepsin e tortës me letër. Nëse dëshironi, dekoroni me arra. Piqeni në furrë të parangrohur në 180 gradë për 40-45 minuta.

Më pas nxirrni jashtë dhe lëreni të ftohet në temperaturën e dhomës.Pasi të ftohet, Preni në feta dhe shërbejeni. Shijoni vaktin tuaj!

Receta të ngjajshme...