• Krelanë me Suxhuk

Krelanë me Suxhuk

Perberesit:
3 veze,
1 gote kos,
1 gote vaj,
suxhuk sipas deshires,
1 cope djath,
3 gota miell,
1 pecive.

Pergatitja:
Marrim vezet, kosin, vajin dhe i perziejme ne nje ene. Ne nje ene tjeter perziejme miellin me peciven. Djathin e copetojme me ane te nje piruni pastaj ja shtojme mases qe kemi pergatitur ne fillim, kesaj mase ja shtojme edhe miellin gradualisht duke e perzier. Pasi te behet nje mase homogjene ja shtojme mbi copeza suxhuku sipas deshires dhe e fusim ne furre per ta pjekur.

Receta të ngjajshme...

2 Responses

  1. I added a new list today. I changed how I scrape to get more results. Read my post for more details.

  2. eebest8 best says:

    “Great blog! Is your theme custom made or did you download it from somewhere? A theme like yours with a few simple tweeks would really make my blog shine. Please let me know where you got your design. Thanks”

Leave a Reply