• Lakra turshi me mish të terur

Lakra turshi me mish të terur

Perbersit:

1 lakra turshi
500-700 gr mish të terur
1 qepë
200 gr gjalpë
biber të kuq
biber i zi.

Pergatitja:

Mishin e terur e lajmë, e prejmë dhe e zijmë për 10 minuta.

Qepën e kaurdisim me biber të kuq dhe ia shtojmë lakrën e grirë, mishin e terur dhe 1- 2 gota ujë.

Lakrat me mish të terur zihen përafërsisht për 3 orë në temperaturë të ulët dhe me kapak të mbyllur. Pasi të zihen sipas dëshirës mund të reshken në furrë.

Ju befte mir!

Receta të ngjajshme...

Leave a Reply