• Patate me sos

Patate me sos

Përbërësit:

  • 5-6 copë patate të bardha me lëvore, madhësi të mesme
  • 2 lugë kripë
  • Rreth gjysmë lugë çaji piper të freskët
  • 5-6 lugë vaj

Për përmbi:

  • 150 g djathë feta
  • 3 kërcell qepësh të rinj

Përgatitja:

Në fillim të përgatitjes, ndizni furrën të nxehet në 200 gradë. Lani patatet me lëkurë mirë, pastaj prerë ato në unaza, rreth 0,5 cm të trasha, gati në fund me një thikë. Pastaj shtoni kripë dhe piper nga të dy anët.

Vendoseni në një tas me madhësi të përshtatshme dhe derdhni disa lugë vaj. Më pas vendoseni të piqet në 200 gradë për 50 minuta.

Ndërkohë përgatisni salcën. Qëroni një kungull, grijeni atë dhe copëtojeni në gjysmë. Përzieni djathin fetar me një pirun, më pas shtoni qepën dhe përzieni.

Kur patatet pothuajse janë pjekur, nxirrni nga furra. Vendosni 1-2 lugë të plotë djathë në secilën patate dhe kthejeni atë të piqet për 20 minuta të tjera.

Shërbeni patatet e pjekura të ngrohta me sallatë, kos, ose sipas dëshirës.

Receta të ngjajshme...