• Petanik me pule

Petanik me pule

Perberesit:

6 kokrra qepe mesatare

1 pule e ziere dhe lengu i saj

1 pako peta te thata ose 12 fije peta te pjekura vete

2 domate dhe pak salce

piper i zi

rigon

spec i kuq

curry

Vaj ulliri 4 luge

Pergatitja:

Si fillim ne tigan skuqim qeept e grira. Pastaj i shtojme domatet e grira dhe salcen. Nderkohe pulen e copetojme imet dhe e largojme vec nga kockat. Ne tiganin me qepe dhe domate shtojme erezat me radhe dhe pastaj hedhim pulen dhe lengun e saj. Ashtu i lejme qe te ziejne pak bashke sa te shteroj pak lenguHapim petat e pjekura ne tepsi dhe sperkasim me kete perberje qe e kemi ftohur pak me pare.

 

Ju befte mir!

Receta të ngjajshme...

Leave a Reply