• Pitalka pa tharm buke

Pitalka pa tharm buke

25 min 3 servime

Përbërësit:

  • 1 filxhan i madh kos
  • 2 lugë çaji kripë
  • 1 qese pluhur pjekje
  • 2 gota të mëdha miell
  • ca qumësht

Përgatitja:

Hedhim miell, kripë, pluhur pjekje në një enë dhe shtojmë kos për të gatuar brumin. Formoni 3 petë.

Mbuloni enën me letër pjekje dhe vendosni petët e vijëzuara me thikë. Piqni në 200° C derisa të skuqen.

Receta të ngjajshme...