• Pulë me perime

Pulë me perime

Përbërësit:

  • 2 shpatlla dhe kaqik
  • 1 qepë
  • 2 speca
  • 2 karota
  • 3 patate
  • 2 domate
  • vaj

Përgatitja:

Grini qepën dhe hedheni në vaj, shtoni specin e copëtuar në tigan dhe skuqni karrotën në të, më pas shtoni kripë dhe domatet i kriposni mirë.

Hidhni pak vaj dhe shtoni një filxhan ujë .

Vendoseni në furrë të pjekin gjithçka bukur në 200 gradë C për rreth 50 minuta.

Patatet bëhen shumë të shijshme, kështu që patjetër duhet t’i provoni ..

Shijojeni!

Receta të ngjajshme...