• Recetë e salcës Cezariane

Recetë e salcës Cezariane

10 min 5 servime

Përbërësit:

  • 2 të verdhë te vezëve
  • 300 mililitra vaj ulliri
  • 2 degë trumzë
  • 3 gram piper i zi
  • 1\2 gotë uthull
  • 4-5 pika lëng limoni
  • 5 gram kripe
  • 20 gram parmesan
  • 1 thelpinjë hudhër

Përgatitja

Përzieni të verdhën e vezës me vaj ulliri dhe jepini një qëndrueshmëri.

Pastaj shtoni gjysmë gote lëng limoni dhe gjysmë gote uthull dhe kripë dhe vazhdoni të skuqni.

Në fund, trumzë të freskët dhe hidheni erëzat. Ju bëftë mirë.

Receta të ngjajshme...