• Role me gjoks pule

Role me gjoks pule

Përbërësit:

-500 gr gjoks pule,
-150 gr proshutë pule,
-150 gr djathë kaçkavall,
-1/2  gotë miell,
-1/2 gotë troshka buke/galetë,
-2-3 vezë,
-Kripë dhe piper i zi.

Përgatitja:

Gjoksin e pulës priteni në feta të holla, të cilat më pas duhet t’i rrihni me çekan kuzhine.
Kriposini, piperosini e më pas në secilën fetë vendosni proshutë e djath. Mbështillini më pas në formë roleje.
Roletë e përgatitura kalojini në miell, pastaj në vezët e rrahura, e në fund në troshka buke.
Skuqini në vaj të bollshëm, derisa të marrin një ngjyrë të bukur të kuqerremtë.

 

Ju bëftë mirë!

Receta të ngjajshme...

2 Responses

  1. eebest8 back says:

    “I appreciate you sharing this blog post.Really thank you! Will read on…”

  2. eebest8 says:

    “Outstanding post however , I was wanting to know if you could write a litte more on this subject? I’d be very thankful if you could elaborate a little bit more. Thank you!”

Leave a Reply