• Salcë djegëse me parmezan

Salcë djegëse me parmezan

15 min 1 servime

Përbërësit:

  • 100 gram djathë parmezan të grirë
  • 1 gotë çaji vaj ulliri
  • 2 borzilok të freskët
  • 4 lugë sos domate
  • 50 gram arrë
  • 1 lugë çaji biber i kuq i nxehtë
  • 1 lugë çaji biber të zi

Përgatitja:

Kthejeni arrat në një tigan shumë të lehtë.

Ndani borzilokun nga degët e tij. Lani dhe thani pjesët e gjetheve.

Hidhni të gjithë përbërësit, përveç vajit të ullirit, te procesori i ushqimit.

Kur kaloni përbërësit, shtoni vaj ulliri në interval të caktuar dhe e bëni atë konsistent.

Salca juaj është gati kur të gjithë përbërësit janë të përzier. Ju bëftë mirë.

Receta të ngjajshme...