• Salcë tarator

Salcë tarator

20 min 6 servime

Përbërësit:

  • 6 feta bukë e ndenjur
  • 6 lugë arra
  • 8 lugë vaj ulliri
  • 4 lugë kos
  • 3 lugë të kafës lëng limoni
  • 4 thelbinjë hudhër
  • 1 lugë çaji kripë
  • 10 degë kopër (sipas dëshirës)

Përgatitja:

Thërrmini bukën e ndenjur në një enë të vogël.

Merrni bukën dhe arrat dhe futeni në blender.

Përziejini me vaj ulliri, hudhrën e grirë, lëngun e limonit të shtrydhur, kosin dhe kripën  dhe e lini të pushojë në frigorifer për të pushuar.

Receta të ngjajshme...