• Salcë universale

Salcë universale

15 min 1 servime

Përbërësit:

  • 7 lugë mustardë
  • 1 lugë gjelle vaj ulliri
  • 1 lugë çaji uthull molle
  • 1 lugë gjelle majonezë
  • 1 lugë gjelle mjaltë
  • 1 lugë çaji biber të zi

Përgatitja:

Merrni vaj ulliri, mjaltë dhe uthull molle në një enë.

Me një pirun ose një lugë të vogël rrihni mjaltin derisa të integrohet mirë me përbërës të tjerë.

Pastaj, shtoni majonezën, biberin e zi dhe mustardën dhe rrihni mirë.

Hidhni në një enë dhe mbulojeni fort dhe lëreni të ulet në frigorifer derisa të ketë një qëndrueshmëri të trashë.

Pasi të përqendroheni pak, përdoreni në pjatën tuaj sipas dëshirës ose shërbejeni si salcë.

Receta të ngjajshme...