• Sallatë e ftohtë me makarona

Sallatë e ftohtë me makarona

Perbersit:

 • 350 gr makarona
 • 100 gr tranguj turshi
 • 1 spec i kuq
 • 1 spec i gjelbert
 • 1 pako miser i konzervuar nga me te voglat
 • 150 ml majonez
 • 180 ml ajkë e tharte(shmant)
 • 150 ml ajkë kuzhine(hoplla per kuzhine)
 • 100 gr djathë kackavall
 • 100 gr përshutë ose sallami
 • kripë
 • piper i zi.

Pergatitja:
Makaronat i ziejme dhe kullojme.

Trangujt,specat,kackavallin,dhe pershuten e grijme sa me imet.

Shtojme makakronat e kulluara,majonezen,ajkene tharte,ajken e kuzhines dhe perzijme mire.

Sallaten e vendosim ne ene qelqi te leme ne frigorifer per 1-2 ore dhe servojme.

Para servimit gjithsesi e perzijme perseri.

Ju befte mir!

Receta të ngjajshme...

1 Response

 1. Mui Royal says:

  Good – I should definitely pronounce, impressed with your site. I had no trouble navigating through all tabs as well as related info ended up being truly simple to do to access. I recently found what I hoped for before you know it at all. Reasonably unusual. Is likely to appreciate it for those who add forums or anything, web site theme . a tones way for your client to communicate. Excellent task..

Leave a Reply