• Sallate e Gjelber

Sallate e Gjelber

Perberesit per 500g sallate:
3-4 lugë gjelle vaj,
uthull 2 lugë gjelle,
kopër 4-5 fije,
qepë 2-3 copë
kripë

Pergatitja:
Sallata e larë pritet 10-15 minuta para ngrënies, sepse në rast të kundërt ajo vyshket dhe humbet pamjen e saj të freskët.

Sallata pritet në fije të holla, në këtë mënyrë bëhet më e bukur dhe më e shijshme, spërkatet me vaj, uthull, kripë dhe kopër të grirë hollë, përzihet me kujdes me dy pirunj dhe vendoset në mes të pjatës.

Sipër i hidhen qepë të njoma të grira hollë.

Receta të ngjajshme...

1 Response

  1. Great blog post.Thanks Again. Really Cool.

Leave a Reply