• Sallatë e përzier me patate

Sallatë e përzier me patate

Perbersit:
3-4 patate
1 karrotë
4-5 copa turshi
1 koper
3-4 lugë majdonoz te fresket
1 lugë miser
1 lugë majdanoz
1 lugë gjalpë

PËRMBI:
jogurt
1 lugë vaj vegjetal.

Pergatitja:
Patatet i zieni, pas zierjës i shtypëni me një lugë, karrotën e bëni nerende dhe e fërgoni me pak në një tigan.

Pas fërgimit e vendosni në një enë, duke ia shtuar gjalpin, erëzat,

Patateve të shtypura ia shtoni turshitë, misrin dhe biber e zi, e përzieni glazurën.

Karrotës së fërguar ia shtoni së bashku me majonezin, koperin dhe majdanozin.

Glazurën e përfituar e vendosni në një kallëp, për ti japur formë dhe e vëni në frigorifer për të marrë formën e kallëpit.

Pas pritjës rreth 10 minutëshe, e merrni nga frigorifer ia derdhni midis jogurtin dhe e shërbeni.

Ju bëftë mirë!

Receta të ngjajshme...

3 Responses

  1. Ruth Overson says:

    It’s perfect time to make a few plans for the longer term and it’s time to be happy. I’ve learn this submit and if I may just I want to suggest you few interesting things or advice. Maybe you can write subsequent articles regarding this article. I desire to read even more things about it!

  2. “I will immediately take hold of your rss as I can’t in finding your e-mail subscription hyperlink or newsletter service.”

  3. eebest8 best says:

    “Great blog post.Really thank you! Great.”

Leave a Reply