• Sallatë e thjeshtë dimërore

Sallatë e thjeshtë dimërore

Perbersit:

● 100g lakër e bardhë, e grirë imët
● 1 avokado e pjekur, por e fortë, e qëruar dhe ndarë në feta të holla
● 1/2 qitro i kuq i prerë në feta të holla
● 1 grusht fara pishe
● një grusht kokrra shege

Për vinagrette:
● 2 lugë vaj ulliri
● 2 lugë lëng limoni
● pak kripë e piper
● I përziejmë me pirun përbërësit e vinagrette-s dhe spërkasim sallatën.

Ju befte mir!

Receta të ngjajshme...

9 Responses

 1. Thank you ever so for you blog post.Really thank you!

 2. “I have been absent for some time, but now I remember why I used to love this website. Thanks , I’ll try and check back more often. How frequently you update your web site?”

 3. I really enjoy the blog.Much thanks again. Fantastic.

 4. I loved your blog post.Really thank you! Much obliged.

 5. I think this is a real great article post.Much thanks again. Keep writing.

 6. “Hey there! I simply would like to offer you a huge thumbs up for the excellent info you’ve got right here on this post. I am returning to your site for more soon.”

 7. eebest8 back says:

  “Im thankful for the post.Much thanks again. Want more.”

 8. Hey there! Do you use Twitter? I’d like to follow you if that would be ok. I’m definitely enjoying your blog and look forward to new posts.

 9. I love reading and I think this website got some really utilitarian stuff on it! .

Leave a Reply