• Sallatë me jogurt

Sallatë me jogurt

Perbersit:
1 sallatë vjollce
1 gotë të çajit vaj
gjysmë gote të çajit ujë
1 lugë majonez
jogurt
kripë.

Pergatitja:
Lakrën e bëmë nerende, lakrën e vendosim në një tenxhere të lyer me vaj.
E fërgojmë rreth 6-7 minuta, ia shtojmë ujin e nevojshëm.
Pasi të shterrët ujin ia shtojmë kripën, e largojmë tenxherën nga zjarri.
Pas ftohjës së lakrës ia shtojmë, jogurtin, majonezin dhe tenxherën e vëmë përsëri në zjarr , e përziejmë rreth 2-3 minuta.
Lakrën e vendosim në pjatën kryesore për shërbim.

Ju bëftë mirë!

Receta të ngjajshme...

1 Response

  1. Hey very cool web site!! Guy .. Excellent .. Wonderful .. I’ll bookmark your site and take the feeds additionally…I am satisfied to seek out so many helpful information here in the submit, we’d like work out more techniques in this regard, thank you for sharing.

Leave a Reply