• Sallatë me Kastraveca, Pjeper dhe Djath te Bardhë

Sallatë me Kastraveca, Pjeper dhe Djath te Bardhë

Përbërësit:
1 lug caji lekur e renduar limoni,
2 lug caji leng limoni,
1/2 lug caji piper i i zi,
1/8 lug caji krip,
2 lug.s. vaj ulliri,
1/2 kg pjeper i prer ne kubike,
340 gr kastraveca te prere ne kubike ose ne feta,
1 lug.s. nenexhik i fresket,
112 gr djath i bardh i grire.

Përgatitja:
Hedhim lekuren, lengun e limonit, kripen, piperin ne nje tas te madh dhe i perziejme mire. Duke vazhduar perzirjen, hedhim vajin e ullirit pak e nga pak derisa te na bashkohet mire masa.
Shtojme kastravecat, pjeprin dhe nenexhikun dhe e perziejme. E vendosim tasin ne frigorifer per te pakten 1 ore. Me ndihmen e nje luge me vrima e heqim sallaten nga tasi dhe e vendosim ne nje pijate per servirje duke lene lengun ne tas. Sperkasim me djathin e thermuar dhe e servirim sallaten.
Ju befte mire!

Receta të ngjajshme...

Leave a Reply