• Sallatë me lakër dhe karrotë

Sallatë me lakër dhe karrotë

Përbërësit:

PËR 4 PERSONA

  • 500 gr lakra të freskëta,
  • 2 karrota,
  • 1 grusht magdanoz,
  • 1-2 lugë uthull sallate,
  • 4 lugë vaj,
  • kripë.

Hapat

Së pari pastrojmë perimet

Pastaj marim lakren dhe karrotat i prejmë në rende

Coptojmë magdanozin

Shtojmë, uthull, vaj dhe krypë sipas shijes.

Receta të ngjajshme...