• Sallate me Laker dhe Salce Limoni

Sallate me Laker dhe Salce Limoni

Përbërësit për sallatën:

4 gota lakër
1 karotë
Majdanoz i copëtuar
½ avokado
2 lugë gjelle rrush i thatë

Përbërësit për salcën e limonit:

¾ gotë lëng limoni
½ gotë vaj ulliri
1 copë xhenxhefil
1 thelpi hudhër
2 lugë gjelle mjaltë

Përgatitja:

Për të përgatitur salcën e sallatës kombinoni të gjithë ingredientët në një blender. Lërini derisa të merrni një përzierje homogjene dhe hidheni në një tas të vogël.
Kombinoni në një tas të madh lakrën e copëtuar, karotat dhe majdanozin e grirë.
Hidhni mbi to edhe avokadon dhe rrushin e thatë. Shtoni salcën e sallatës dhe përziejini mirë.
Lërini të marinohen për 10 minuta dhe më pas sallata është gati për t’u servirur.
Mund ta ruani në një enë me kapak deri në 1 javë.

Ju befte mir!

Receta të ngjajshme...

2 Responses

  1. eebest8 best says:

    “Hi there! This is kind of off topic but I need some help from an established blog. Is it tough to set up your own blog? I’m not very techincal but I can figure things out pretty quick. I’m thinking about creating my own but I’m not sure where to start. Do you have any tips or suggestions? Many thanks”

  2. eebest8 back says:

    “Im thankful for the blog.Thanks Again. Fantastic.”

Leave a Reply