• Sallate me Rrenje Perimesh

Sallate me Rrenje Perimesh

Përbërësit:
1 rrënjë selinoje,
1-2 rrepa të kuqe,
2-3 karrota,qepë të reja,
disa thelpinjë hudhër,
majdanoz,
kripë,
vaj ulliri lëng limoni ose uthull.

Përgatitja:
Rrënjët kalohen në rende në enë të veçanta.Rrënjës së selinos i hidhet menjëherë lëng limoni që të mos nxihet.Përzihet lëngu i limonit ose uthulla,vaji dhe kripa dhe i hidhet sallatës duke i shtuar sipas shijes hudhër,qepë të njoma dhe majdanoz.Zbikurohet sipas shijes.

Receta të ngjajshme...

1 Response

  1. As I site possessor I believe the content material here is rattling great , appreciate it for your efforts. You should keep it up forever! Good Luck.

Leave a Reply