• Sallatë pule

Sallatë pule

Përbërësit:

  • 3 mish pule copa,
  • 10 tranguj,
  • 1 spec,
  • 1 kuti miser,
  • qepë,
  • majdanoz,
  • vaj vegjetal,
  • limon.

Hapat:

Pulën e zieni dhe e preni në copa të vogla.

Qepën, majdanozin, trangujt, specin, limonin e preni në copa të vogla.

E gjithë glazurën e përzieni në një enë dhe sallatën e vendosni në pjatën kryesore.

Receta të ngjajshme...