• Sallatë pule

Sallatë pule

Perbersit:
2 gota fide
3 gota uje te pules
gjysmë pulë
2 speca te kuq
4 copa turshi
5 fije majdanoz
gjysme gote të çajit vaj vegjetal
gjysem limoni.

Pergatitja:
Pulën e ziejmë në një tenxhere, fidet i fërgojmë në një tigan përmbi ia derdhim ujin e pulës.

Pas zierjës së pulës, pulën e ndajmë në copa të vogla dhe ia shtojmë përbërësit e tjerë me rend.

Sallatën e vendosim në pjatën kryesore për shërbim.

Ju bëftë mirë!

Receta të ngjajshme...

2 Responses

  1. “Really informative post. Really Great.”

  2. eebest8 says:

    “Thanks for the article. Much obliged.”

Leave a Reply