• Sallatë Ruse

Sallatë Ruse

Perberesit:
200 gram kaqkavall,
200 gram perime te perziera,
100 gram kastraveca turshi,
50 gram pavllak (ajk, maze),
150 gram majoneze,
pak piper i zi,
kripe.

Per dekorim:
sallat jeshile maslinka,
5 veze te ziera.

Pergatitja:
I ziejme perimet dhe i leme te ftohen, kurse kaqkavallin dhe kastravecat i prejme ne kocka te imta. Pasi qe perimet te ftohen i perziejme te gjitha se bashku dhe ja shtojme pavllakun me majonezen dhe i perziejme, i leme per gjysme ore ne frigorifer. Pasi qe ta nxjerim sallaten prej frigoriferit e servojme me vezet e ziera.

Derguar nga Lumja

Receta të ngjajshme...

1 Response

  1. Currently it looks like Movable Type is the preferred blogging platform available right now. (from what I’ve read) Is that what you’re using on your blog?

Leave a Reply