• Simita me fruta

Simita me fruta

Perbersit:
25 gr miell
2 lugë çaji Pluhur pjekje
45 gr tërshërë
60 gr sheqer i kaftë.
1 mango e grirë imët
2 të bardhë të vezës
185 ml qumësht i skremuar
60 ml vaj.

Pergatitja:
Për të përgatitur simite me mango, sitni së bashku miellin dhe pluhur pjekjën.

Pastaj ia shtoni përbërësit e tjerë dhe përzieni mirë.

Secilën nga masat e përgatitura hidheni në një enë dhe futini të dyja për t’i pjekur në temperaturë 190 gradë celsius dhe pjekëni rreth 15-20 minuta.

 

Ju bëftë mirë!

Receta të ngjajshme...