• Tiramisu me fruta mali

Tiramisu me fruta mali

Përbërësit:
sipas nevojes biskota për tiramisu
Kremi me manaferra:
600 gr manaferra të kuqe
1/2 gote lëng portokalli
2 lugë gjelle sheqer pluhur
Për kremin e bardhë
400 gr djath mascarpone
200 ml ajkë e ëmbël
lëng me shije vanilje
4 lugë gjelle sheqer pluhur
Për dekorimin:
boronica
sheqer pluhur.

Pergatitja:

Manaferrat i hedhim në enë, shtojmë lëngun e portokallit, sheqerin dhe i shtypim ngapak me lugë.
Djathin mascarpone e miksojmë me ajkën, sheqerin e lëngun e vaniljes derisa të shndërrohet në krem të dendur.
Në tepsinë me diametër 24 cm shtrojmë letrën për pjekje. Sipër letrës shtrojmë biskotat për tiramisu të thyera në copë disa-centimetërshe.
Sipër biskotave hedhim gjysmën e masës së manaferrave të përgaditura më herët, ndërsa sipër tyre shtojmë gjysmën e kremit të përgatitur.
Më pas shtojmë shtresën e dytë të biskotave të thyer e sipër tyre sërish shtojmë manaferrat.
Pastaj shtojmë gjysmën tjetër të kremit, sipër kremi shtojmë manaferrat e përziera me pak sheqer pluhur më herët.
Përpara konsumimit, ëmbëlsira duhet të ruhet gjatë natës në frigorifer ose të paktën për 6 orë.

Ju befte mir!

Receta të ngjajshme...

1 Response

  1. Hello very cool blog!! Guy .. Excellent .. Amazing .. I will bookmark your web site and take the feeds also…I am satisfied to search out numerous helpful information here in the put up, we want work out extra techniques on this regard, thanks for sharing. . . . . .

Leave a Reply