• Toptha me Kafe dhe Çokollatë

Toptha me Kafe dhe Çokollatë

Përbërësit:
155gr çokollatë e zezë, 3 lugë Krem, 1 lugë sheqer të kaftë, 1 lugë vaj, 1 lugë instant kafe, 1 lugë kakao, pak kripë.

Përgatitja:
Marim një tenxhere vendosim pak ujë në të, sipër saj vendosim një enë tjetër, në të shtojmë qokollaten së bashku me kremin , sheqerin, vajin, kafen dhe pak krypë. pastaj i shkrijmë ato.

Qokollaten e shkrirë e mbulojmë me qese plastike dhe e lëm që të ftohet për 5 minuta.

Me anë të luges marim nga masa e përgaditur, dhe fillojmë të krijojmë totha.

Kakaon e vendosim në një enë më te thellë, pastaj topthat e përgaditur i vendosim në të, duke i lyer mirë.

Topthat i rendisim në tavë, pastaj i vendosim në frigorifer dhe i lëm për 20 minuta.

Receta të ngjajshme...

3 Responses

  1. Rocco Urizar says:

    The following time I read a blog, I hope that it doesnt disappoint me as a lot as this one. I mean, I know it was my option to read, but I actually thought youd have something interesting to say. All I hear is a bunch of whining about one thing that you can fix if you werent too busy looking for attention.

  2. “Nice blog here! Also your website loads up fast! What host carry out you using? May i get your affiliate url to your own? I wish my site loaded up as quickly as yours lol”

  3. eebest8 best says:

    “Great, thanks for sharing this blog post.Really looking forward to read more. Really Great.”

Leave a Reply