• Torte me Kajsi

Torte me Kajsi

Përbërësit:
1 kore e gatshme per torte
1 kuti parfe krem te vaniljes
750 ml qumesht
400g komposto te kajsive
1 qese shkume shllagu

Përgatitja:
Koren e tortes duhet ta veni ne kallepin e rrumbullaket dhe duhet ta lagni me shurupin e kompostos.
Ne nje ene te larte duhet te qitni qumesht dhe permbajtjen e qeses se kremit parfe te vaniljes, qe duhet ta perzieni me mikser elektrik per rreth 4 minuta.Qiteni kremin ne kallep , mbi koren e tortes dhe lereni qe te ftohet per gjysme ore.

Receta të ngjajshme...

Leave a Reply