• Torte Snikers

Torte Snikers

Përbërësit:

 • 300gr biskota (keksa) çokollate
 • 140gr gjalpë (margarinë)
 • 200ml qumësht i kondensuar i zier
 • kikirikë të kripur
 • 100gr sheqer pluhur
 • 130ml qumësht i kondensuar i zier
 • 230gr ajkë
 • 300gr krem (shllag) (33-35%)
 • snikers
 • kikirikë
 • çokollatë e shkrirë

Përgatitja:

Bluaj biskotat e çokollatës.

Shtoni gjalpë të shkrirë dhe përzieni.

Vendoseni në formë dhe ndrydheni mirë.

Vendos qumështin e kondensuar në fund dhe spërkateni me kikirikë.

Përzieni ajkën dhe qumështin e kondensuar të zier.

Shtoni sheqerin pluhur dhe përzieni.

Rrihni kremin (shllagun) dhe shtojini mbi masën ​​dhe përzieni.

Vendosni kremën në një enë dhe vendoseni në frigorifer për 6-8 orë.

Dekorojeni tortën.

Ruani në frigorifer.

Receta të ngjajshme...