• Torte Tiger

Torte Tiger

Përbërësit për pandispanjë:
5 vezë,
5 lugë sheqer,
5 lugë miell,
1 pako aditiv për brumë.

Për krem:
2 vezë,
10lugë sheqer,
250gr gjalpë,
250gr arra të grira,
100gr çokollatë për gatim,
1/2 l qumësht.

Për dekorim:
2 pako krem pana,
200ml qumësht.

Përgatitja:  
Fillojmë me përgatitjen e pandispanjës. Në enën për përzierje thyejmë 5 vezë dhe hedhim 5 lugë sheqer dhe i rrahim me mikser. Pasi shkrihet sheqeri, e fikim mikserin. Aditivin për brumë e shtojmë në enën me miell, përziejmë dhe miellin e shtojmë në enën për përzierje. Përziejmë me lugë, derisa të fitojmë një masë homogjene.
Tavën e mbulojmë me letër. Në tavë e derdhim brumin për pandispanjë dhe e rrafshojmë sipërfaqen. Tavën e vëmë në furrë. Pjekim 15 minuta në temperaturë prej 200 gradë.
Ndërkohë, e përgatisim kremin. Qumështin e hedhim në tenxhere në zjarr. Në enën për përzierje thyejmë 2 vezë dhe 7 lugë sheqer dhe e rrahim me mikser. Pasi shkrihet sheqeri, e fikim mikserin. Duke përzier pandërprerë me tel kuzhinë, në tenxherën me qumështin e valuar i shtojmë vezët e rrahura. Pasi kremi e fiton dendesinë e duhur, tenxherën e heqim nga zjarri. Qokollatën e thyejmë në copë dhe e shtojmë në kremin e nxehtë. Në tenxhere i shtojmë arrat e grira.
Në enën për përzierje e vëmë gjalpin dhe 3 lugë sheqer dhe i rrahim me mikser, derisa gjalpi të fillojë të shkumëzohet.
Pastaj, në enën për përzierje e shtojmë kremin e ftohur nga tenxherja. I rrahim me mikser, derisa të bashkohet kremi.
Ndërkohë, pandispanjën e pjekur e nxjerrim nga tava dhe e copëtojmë në copë të vogla. Copët e pandispanjës i vëmë në enë të thellë. Në enë e shtojmë edhe kremin nga ena e madhe e vëmë sipër tabakasë për torta dhe me thikë e bëjmë formën e tortës. Në enën për përzierje e hedhim qumështin dhe pluhurin për krem pana. I rrahim, derisa kremi pana ta fitojë dendësinë e duhur. Lyejmë tortën shumë hollë me kremin e përgatitur. Kremin pana të mbetur e vëmë në shiringën e kuzhinës. Me ndihmën e shiringës, me krem pana zbukurojmë pjesën e sipërme të tortës. Sipër kremit pana zbukurojmë me vishnja.

Receta të ngjajshme...

7 Responses

  1. 900148 279857Excellent weblog here! Also your web site loads up quick! What host are you utilizing? Can I get your affiliate link to your host? I wish my internet site loaded up as quick as yours lol 542465

  2. 248101 27505I got what you mean , saved to my bookmarks , very nice site . 712615

  3. 853340 392958Thanks for taking the time to discuss this topic. I genuinely appreciate it. Ill stick a link of this entry in my blog. 964603

  4. 361984 965902Im not that a lot of a internet reader to be honest but your blogs genuinely good, keep it up! Ill go ahead and bookmark your website to come back down the road. Cheers 871690

  5. 871658 662505Perfectly composed content , thankyou for entropy. 630774

  6. 300823 886813Wholesale Cheap Handbags Will you be ok merely repost this on my internet site? Ive to allow credit where it can be due. Have got a great day! 20284

  7. 649630 625755this is extremely interesting. thanks for that. we need to have far more websites like this. i commend you on your fantastic content material and superb subject choices. 318422

Leave a Reply