• Tortë zebër

Tortë zebër

70 min 8 servime

Përbërësit:

  • 3 copë vezë
  • 3/4 filxhan sheqer pluhur
  • 3/4 filxhan qumësht
  • 3/4 filxhan vaj ulliri
  • 1 lëvore portokalli
  • 1  lëvore limoni
  • 2 gota miell
  • 1 pako pluhur pjekje
  • 3 lugë ëmbëlsirë kakao

Për të lyer tepsin:

  • 2 lugë vaj ulliri

Përgatitja:

Vendosni vezët në enë për përzierje. Shtoni sheqerin pluhur dhe përzieni me mikser me shpejtësi të lartë derisa kokrrat e sheqerit të shkrihen plotësisht.

Shtoni qumështin dhe vajin e ullirit dhe vazhdoni të përzieni me mikserin.

Në mënyrë që përzierja e tortës të marrë erë shtoni lëvore të grirë portokallit dhe limonit, miellin dhe pluhurin për pjekje.

Ndani brumin e tortës që keni përzier në dy pjesë të barabarta derisa të merrni një qëndrueshmëri të trashë të masës

Përzieni gjysmën e brumit të tortës që keni ndarë me kakao dhe përgatitni një brumë të tortës me kakao.

Merre një tigan të sheshtë ose tepsi pa hapësirë ​​në mes, në mënyrë që linjat brenda tortës të jenë plotësisht të dukshme pas prerjes.

Butësisht vendosni një lugë të masës të tortës së thjeshtë në mes të tiganit me yndyrë. Derdhni dy lugë masë të tortës së kakaos në mes të masës  të tortës së thjeshtë, e cila ngadalë po përhapet.

Përsëriteni me kujdes procesin derisa të keni mbaruar dy masat të ndryshëm për torta. Brumi i tortës, i cili hapet në formën e rrathëve të mëdhenj falë tepsisë së lyer me yndyrë, është gati të futet në furrën e tortës zebër kur të arrijë një lartësi të caktuar dhe kur të mbarojë masa.

Piqeni tortën që keni përgatitur në furrën e parangrohur 170 gradë për rreth 40 minuta.

Hiqeni tortën e nxehtë nga furra pasi e keni  lënë në temperaturën e dhomës duke e kthyer sipër tepsin. Pasi të keni prerë copa në trekëndësh ose katror, ​​ndajeni me të dashurit tuaj.

Receta të ngjajshme...